Net Group arendab Eestis revolutsioonilist targa elektrivõrgu lahendust

01.10.2015

Eesti juhtiv tarkvaraarendusfirma Net Group OÜ arendab andmevahetusportaali Estfeed ühe partnerina targa elektrivõrgu lahendust, mille abil saavad tarbijad tulevikus analüüsida oma majapidamise energiatarbimist ja mõtestada oma tarbimiskohaga seotud infot.

Käesoleval kuul anti üle esimesed tarkvara komponendid, milleks on dünaamiline peakaitse analüüsivahend jaotusvõrgu klientidele ja andmeallikate integratsiooni funktsionaalsus.

„Energeetika-alased tarkvaralahendused on Net Group-i fookus juba viimased seitse aastat. Oleme saavutanud klientide usalduse nii Eestis kui ka välismaal tänu eestlastele omasele nutikusele ja „startupilikule“ efektiivsele tegutsemismudelile,“ on Net Group-i tegevjuht Priit Kongo rahul.

„Estfeedi projekti konsortsiumi partnerite koostöös loodud lahendused, mis on oma olemuselt interdistsiplinaarsed kaasaegsed rakendused, nõuavad arenduspartnerilt avatud mõtlemist, nutikust ning täit pühendumust. Net Group kogenud ja pädeva arenduspartnerina on täpselt selline,“ kinnitab Estfeedi projektijuht Kristo Klesment.

Estfeed on Eleringi, Elektrilevi, Taastuvenergia Koja, VKG Soojuse ja Ericsson Eesti töötajate ja hankepartnerite ühiselt loodud andmevahetusportaal koos näidisrakendustega, mille abil saavad nii organisatsioonid kui ka eraisikud korraldada oma energiatarbimist tõhusamalt.

Net Group on üks Eesti juhtivatest tarkvaraarendusettevõtetest, mille energeetika-ala lahendused on kasutusel Eestis, Soomes, Inglismaal ja mujal maailmas.

Elering juhib Eesti elektri ja gaasi ülekandesüsteemi eesmärgiga kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne energiavarustus. Elering otsib ja arendab uusi tegevussuundi Eesti energiamajanduse innovaatilisemaks ja konkurentsivõimelisemaks muutmisel läbi energeetika kompetentsikeskuse väljakujundamise.

Kristo Klesment
Elering AS/ Estfeed projektijuht
Tel: 505 3587
kristo.klesment@elering.ee

Priit Kongo
Net Grupi tegevjuht
Tel: 504 4403
priit.kongo@netgroup.ee
www.netgroup.ee

 

Partnerid

Estfeed on Norra toetusprogrammist rahastatud projekt, milles osalevad partnerid nii energiataristu kui ka tootjate ja tarbijate poolelt.